Prawo spadkowe Adwokat Warszawa

Adwokat prawa spadkowego w Warszawie

Adwokat Prawo Spadkowe Warszawa Weronika Drejewicz

O mnie

Specjalizuję się w świadczeniu na rzecz Klientów pomocy prawnej w sprawach spadkowych.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku, sprawach o zapłatę zachowku, stwierdzenie nieważności testamentu, przyjęcie i odrzucenie spadku oraz w sprawach o dział spadku.

Świadcząc usługi na rzecz moich Klientów dbam o ich najwyższą jakość i skuteczność. Do każdej sprawy podchodzę w sposób indywidualny, zapewniając Klientom moje pełne zaangażowanie. Zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie w połączeniu z wnikliwością i pasją do wykonywania zawodu adwokata pozwala mi zapewnić Klientom kompleksową obsługę prawną odpowiadającą ich potrzebom.

Usługi z zakresu prawa spadkowego -
Adwokat Prawo Spadkowe Warszawa

Kancelaria reprezentuje Klientów we wszelkich sprawach spadkowych, w tym świadczy na rzecz Klientów usługi kompleksowego doradztwa prawnego, a także reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym oraz komornikami, w szczególności w sprawach o:

 

  1. stwierdzenie nabycia spadku,

  2. stwierdzenie nieważności testamentu,

  3. dział spadku,

  4. zapłatę zachowku,

  5. przyjęcie bądź odrzucenie spadku oraz uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku,

  6. ustalenie niegodności dziedziczenia.

Jak Adwokat Weronika Drejewicz - Adwokat Prawo Spadkowe Warszawa pomoże Ci w sprawie spadkowej?

Od wielu lat pomagam moim Klientom w sprawach spadkowych. Sprawy spadkowe to między innymi: sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, sprawy o zapłatę zachowku, stwierdzenie nieważności testamentu, przyjęcie i odrzucenie spadku oraz sprawy o dział spadku. Znając doskonale specyfikę spraw spadkowych zawsze dbam o to, aby dać Klientowi zarówno profesjonalne, jak i “ludzkie” wsparcie w toku postępowania.


Podczas pierwszego spotkania odbywam rozmowę z Klientem i zapoznaję się z jego sytuacją. Na pierwszym spotkaniu udzielam również porady prawnej przedstawiając możliwe rozwiązania oraz zaznajamiając Klienta ze specyfiką postępowania.


Następnie ustalam z Klientem jego oczekiwania w sprawie spadkowej. Na życzenie Klienta prowadzę ze stroną przeciwną negocjacje zmierzające do uzgodnienia punktów spornych – w szczególności dotyczy to spraw o zapłatę zachowku oraz spraw o dział spadku.


Kolejno przystępuję do przygotowania dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia sprawy spadkowej, które następnie staną się jedną z podstaw wydania rozstrzygnięcia. W szczególności sporządzam w imieniu Klienta odpowiednio wniosek lub pozew oraz dalsze pisma procesowe (w zależności od rodzaju sprawy, jej etapu oraz oraz reprezentowanej strony). Na życzenie Klienta pozyskuję od odpowiednich organów dokumenty potrzebne do przeprowadzenia sprawy, w szczególności akty stanu cywilnego.


Reprezentuję Klientów przed sądem podczas rozprawy
. Moją rolą jest przygotowanie Klienta na różne scenariusze i przeprowadzenie rozprawy w taki sposób, by ochronić dobro mojego Klienta i zabezpieczyć jego interes. Zawsze dbam o to, aby Klient czuł się bezpiecznie.

Zapraszam również do zapoznania się z sekcją porad prawnych mojego autorstwa,
w których poruszam ciekawe zagadnienia z zakresu prawa spadkowego.