Strona główna » Prawo pracy

Prawo pracy

Prawnik prawa pracy w Warszawie

Prawnik prawa pracy w Warszawie

Prawnik prawa pracy w Warszawie ma do czynienia zarówno z niewielkimi firmami, zatrudniającymi kilku lub kilkunastu pracowników, jak i korporacjami, w których pracują setki specjalistów. Wobec tego dobry adwokat prawa pracy nie tylko zna doktrynę i literę prawa, lecz potrafi również wejść w dialog z klientami o bardzo różnych charakterach i doświadczeniach. Sprzyja to tworzeniu skutecznej strategii działania.

Prawnik prawa pracy w Warszawie Czytaj więcej »

Kiedy pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę?

Kiedy pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę?

Istnieje wiele sytuacji, kiedy pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę swojemu pracownikowi, ponieważ wg prawa nie zawsze jest to dopuszczalne. Niniejszy artykuł ma na celu omówienie przypadków, w których pracodawca nie może wykonać takiej czynności. Spis treści:Sytuacje tego typuUrlop lub usprawiedliwiona nieobecnośćOkres ciąży oraz urlopu macierzyńskiegoInne okoliczności Sytuacje, kiedy

Kiedy pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę? Czytaj więcej »

Rozwiązanie umowy o pracę

Rozwiązanie umowy o pracę

Rozwiązanie umowy o pracę to czynność, która może być zainicjowana zarówno przez pracownika, jak i pracodawcę. Jest ona regulowana przez Kodeks pracy i wymaga ścisłego przestrzegania procedur prawnych. Zwróć uwagę, że istnieją różne formy rozwiązania umowy, a każda z nich podlega szczegółowym regulacjom, mającym na celu ochronę interesów obu stron stosunku pracy. W poniższym artykule chcielibyśmy przedstawić Ci, jak szczegółowo wygląda to zagadnienie.

Rozwiązanie umowy o pracę Czytaj więcej »

Okres wypowiedzenia umowy o pracę

Okres wypowiedzenia umowy o pracę

Okres wypowiedzenia umowy o pracę to pojęcie, z którym możemy się spotkać podczas rozwiązania umowy pracownika z pracodawcą. Jest ono unormowane w polskim prawie pracy, a jego długość zależy od okresu zatrudnienia w danej firmie. Taka charakterystyka ma na celu ochronę interesów zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Każda ze stron może rozwiązać umowę o pracę za wypowiedzeniem. Wówczas rozwiązanie umowy następuje z upływem okresu wypowiedzenia. Okresy te są różne, w zależności od rodzaju umowy oraz okresu trwania zatrudnienia. Wiedza na ten temat może być dla Ciebie kluczowa w wielu sytuacjach życia zawodowego. Wychodząc Ci naprzeciw, przedstawimy ten temat nieco szerzej.

Okres wypowiedzenia umowy o pracę Czytaj więcej »

 Zadzwoń do specjalisty
+48 606 264 523