Na cennik adwokata w Warszawie wpływa wiele czynników. Tym tematem zainteresuje się każdy, kto doświadczy w życiu sytuacji lub zdarzeń wymagających profesjonalnej pomocy z zakresu prawa. Prawidłowe i sprawne przeprowadzenie postępowań sądowych, w tym spraw o rozwód i innych spraw rodzinnych, spraw o podział majątku, spraw z zakresu prawa spadkowego, prawa pracy, czy prawa karnego, wymaga profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Z uwagi na liczne liczne niuanse prawne – zarówno proceduralne jak i z zakresu prawa materialnego pomoc adwokata może okazać się niezbędna dla ochrony Twoich praw.
Spis treści:
Od czego zależy?
Porada prawna
Sprawy rodzinne
Metody rozliczeń
Ryczałtowe
Godzinowe
Mieszane
Od czego zależy cennik adwokata w Warszawie?
Cennik usług adwokata w Warszawie jest uzależniony od wielu czynników.
Stawki kształtują się odmiennie w zależności od rodzaju sprawy. Poziom skomplikowania sprawy, a w konsekwencji wymagany od adwokata nakład pracy z pewnością wpływa na wysokość wynagrodzenia. Na koszt usługi wpływa również wartość roszczenia – im wyższa, tym wyższe będzie wynagrodzenie.
Tak jak w przypadku innych usług, koszt adwokata będzie tym wyższy, im krótszy jest termin realizacji. Warto zatem zgłosić się do Kancelarii Adwokackiej z odpowiednim wyprzedzeniem i nie czekać z wizytą na ostatnią chwilę.
Koszt porady prawnej
Zwykle początkiem Twojej drogi w poszukiwaniu pomocy prawnej jest umówienie się na spotkanie i zasięgnięcie porady prawnej. Koszt porady prawnej jest zróżnicowany w zależności od czasu, jaki adwokat musi poświęcić na jej udzielenie.
Dobry prawnik posiadający odpowiednie doświadczenie jest w stanie udzielić Ci pomocy prawnej i znaleźć stosowne rozwiązanie podczas godzinnego spotkania. Tyle zwykle trwa udzielenie porady prawnej w Kancelarii Adwokackiej Weroniki Drejewicz. Zdarza się jednak, że udzielenie porady wymaga analizy licznych dokumentów i nie jest możliwe wykonanie przez adwokata tej czynności w godzinę. Wówczas koszt udzielenia porady wzrośnie.
Koszt spraw o rozwód, spraw rodzinnych oraz spraw spadkowych
W pojęciu sprawy rodzinne mieści się szerokie spektrum spraw, w tym sprawy o rozwód i separację, sprawy o alimenty, sprawy o ograniczenie władzy rodzicielskiej oraz sprawy o podział majątku wspólnego.
Sprawy spadkowe to między innymi: sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, sprawy o zapłatę zachowku, stwierdzenie nieważności testamentu, przyjęcie i odrzucenie spadku oraz sprawy o dział spadku.
Zakres usług świadczonych w ramach spraw rodzinnych i spadkowych jest zatem niezwykle szeroki. Również poziom skomplikowania i specyfika tych spraw są różne. Z tego względu stawki za prowadzenie spraw rodzinnych i spraw spadkowych są ustalane indywidualnie, a oferta jest niejako “szyta na miarę” Klienta.

Metody rozliczeń a cennik adwokata w Warszawie
Na cennik adwokata w Warszawie ma również wpływ metoda rozliczenia konkretnej sprawy. Każda sprawa jest inna i każda wymaga indywidualnego podejścia nie tylko w zakresie wykonywanych dla Klienta czynności i sposobu komunikacji z nim, ale też właśnie w zakresie metod rozliczenia. W związku z tym kancelarie adwokackie oferują kilka systemów rozliczeń.
Wynagrodzenie ryczałtowe
W przypadku tego typu rozliczenia wysokość wynagrodzenia ustalana jest z góry za prowadzenie sprawy i jest niezależna od czasu trwania postępowania czy ilości godzin poświęconych na wykonanie usługi. W Kancelarii Adwokat Weroniki Drejewicz jest to preferowana forma rozliczenia w przypadku prowadzenia spraw sądowych w tym spraw o rozwód, alimenty, spraw spadkowych, spraw o zachowek, czy spraw z zakresu prawa pracy oraz sprawy karnych.
Wynagrodzenie godzinowe
Ta forma rozliczenia składa się z dwóch elementów: pierwszym jest wysokość stawki godzinowej (która zwykle jest stała), drugi stanowi ilość przepracowanych przez adwokata godzin w ramach zlecenia. Oznacza to, że Klient płaci za każdą godzinę przepracowaną przez prawnika. W Kancelarii Adwokat Weroniki Drejewicz wynagrodzenie godzinowe stanowi preferowaną formę rozliczenia w przypadku sporządzania dokumentów, takich jak: umowy, pisemne opinie prawne, wezwania do zapłaty oraz w przypadku złożonych analiz prawnych.
Wynagrodzenie mieszane “success fee”.
W tym modelu rozliczenia wynagrodzenie ustalane jest w oparciu o dwa elementy: wynagrodzenie bazowe o charakterze ryczałtowym oraz o dodatkowe wynagrodzenie przysługujące Kancelarii w przypadku pomyślnego zakończenia sprawy. Wynagrodzenie bazowe jest w tym przypadku niższe od klasycznego wynagrodzenia ryczałtowego, zaś wynagrodzenie dodatkowe jest ustalane z Klientem na stałą kwotę lub procent wygranej na rzecz Klienta sumy pieniężnej. W Kancelarii Adwokat Weroniki Drejewicz wynagrodzenie mieszane stanowi preferowaną formę rozliczenia w przypadku niektórych spraw o zapłatę.
Autorka niniejszego artykułu Adwokat Weronika Drejewicz specjalizuje się w świadczeniu usług pomocy prawnej na rzecz klientów indywidualnych oraz biznesowych.
Posiada wieloletnie doświadczenie w sprawach rodzinnych, spadkowych, cywilnych, sprawach z zakresu prawa pracy, sprawach karnych i gospodarczych.
Pomaga Klientom na każdym etapie postępowania – od konsultacji wstępnych po reprezentację w toku postępowań sądowych oraz egzekucyjnych.
Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej, skontaktuj się z Adwokatem Warszawa – Kancelarią Adwokacką Adwokat Weroniki Drejewicz i uzyskaj profesjonalne wsparcie prawne.