Adwokat rozwodowy w Warszawie może okazać się niezastąpionym wsparciem na różnych etapach rozpadu związku. Skorzystanie z usług wykwalifikowanego pełnomocnika zwiększa prawdopodobieństwo oczekiwanego rozstrzygnięcia sprawy w sądzie. Adwokat dołoży starań, aby poprowadzić sprawę tak, by była możliwie jak najszybsza i ugodowa, korzyści dla Klienta jak największe, a ewentualne straty majątkowe – jak najmniejsze. Jakie korzyści wynikają ze skorzystania z usług profesjonalnego pełnomocnika w sprawie o rozwód?
Spis treści:
W czym może pomóc?
Jaki jest przebieg spotkania?
Kiedy takie usługi są niezbędne?
Co zawiera wyrok?
Czas trwania sprawy
W czym może pomóc dobry adwokat rozwodowy w Warszawie?
Dobry adwokat rozwodowy w Warszawie to osoba, która może okazać się niezastąpionym przewodnikiem podczas całego czasu trwania procesu. Powinien cechować się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdej sprawy. Dzięki temu możliwe jest rzeczywiste uzyskanie korzyści oczekiwanych przez klienta. Z usług prawnika można skorzystać już na etapie zastanawiania się nad tym, kiedy i w jaki sposób możliwe będzie uzyskanie rozwodu. Również kwestie dotyczące separacji, pozwu rozwodowego, przebiegu rozprawy, apelacji, kosztów sądowych czy egzekucji alimentów są przedmiotem pracy adwokata. Warto pamiętać, że w przypadku różnorodnych spraw cywilnych – w tym procesu rozwodowego – największe znaczenie ma pozew i odpowiedź na pozew. Dokument precyzyjnie skonstruowany przez adwokata z pewnością ułatwi cały proces, a w niektórych przypadkach umożliwi zakończenie sprawy w pierwszej instancji.
Jak wygląda spotkanie z prawnikiem?
Planując spotkanie z prawnikiem, warto uporządkować wszystkie informacje dotyczące osobistej sytuacji. Dzięki nim możliwe będzie ustalenie zaistnienia niezbędnych przesłanek dla rozpoczęcia całego postępowania, a także wykluczenie wystąpienia ewentualnych przeszkód. Adwokat podpowie też jakie środki dowodowe należy zgromadzić przed rozprawą, a także wskaże jakie koszty sądowe będą musiały zostać uregulowane. Podczas spotkania należy na bieżąco informować o swoich wątpliwościach i warto zadawać pytania. Kancelaria Adwokacka Weroniki Drejewicz oprócz spraw rozwodowych może pomóc w szerokim zakresie m. in. prawa spadkowego, prawa pracy, prawa karnego lub prawa rodzinnego. Charakteryzuje się profesjonalnym i indywidualnym podejściem do każdego klienta.
Kiedy będzie potrzebny adwokat do spraw rozwodowych w Warszawie?
Adwokat do spraw rozwodowych w Warszawie nie jest niezbędny, lecz warto skorzystać z jego usług, ponieważ sprawy rodzinne wiążą się z poruszaniem niezwykle delikatnych kwestii. Już w momencie planowania rozwodu warto zdecydować się na konsultację z prawnikiem. Dobrym pomysłem będzie nie tylko określenie przesłanek i podstaw do uzyskania orzeczenia rozwodu, ale również omówienie skutków prawnych, jakie się z nim wiążą. Prawo do wstąpienia w nowy związek małżeński, powstanie rozdzielności majątkowej, utrata zdolności do ustawowego dziedziczenia, alimenty wobec dzieci oraz (niekiedy) wobec małżonka to tylko niektóre z konsekwencji zakończenia małżeństwa. Z adwokatem warto też skontaktować się w przypadku otrzymania pozwu od małżonka.
Co zawiera wyrok rozwodowy?
Dwa podstawowe elementy wyroku rozwodowego to samo rozwiązanie małżeństwa oraz orzeczenie dotyczące winy. Warto pamiętać o tym, że za zgodą obojga małżonków można żądać rozwodu bez orzekania o winie. Dodatkowo, akt ten reguluje kwestie związane z pełnieniem władzy rodzicielskiej nad potomstwem, które nie osiągnęło pełnoletniości oraz alimentami na rzecz dzieci. Również kontakty z dziećmi wchodzą w zakres regulacji wyroku, a także korzystanie ze wspólnego lokalu mieszkaniowego często pojawia się w treści orzeczenia. Inne, nieco mniej powszechne elementy wyroku to postanowienie o zarządzeniu eksmisji jednego z małżonków, podział majątku lub określenie alimentów adresowanych do drugiego z małżonków.
Czas trwania sprawy
Sprawa rozwodowa wywołuje dyskomfort i w znacznym stopniu wpływa na tryb życia całej rodziny podczas trwania procesu. Większość osób stara się o maksymalne skrócenie czasu postępowania. Sytuacja, która umożliwia uzyskanie wyroku już na pierwszej rozprawie dotyczy przypadków, w których małżonkowie wyrażają zgodne stanowisko o braku orzeczenia o winie. Ważne jest również wyrażenie wspólnego stanowiska dotyczącego przede wszystkim opieki rodzicielskiej. Jednak w sytuacji, w której jedna ze stron żąda orzeczenia o winie, cała sprawa znacznie się przeciąga. Jest to związane z nieco innym przebiegiem procesu – podczas rozprawy niezbędne są m.in. przesłuchania świadków.
Chcąc usprawnić całą sprawę, warto skorzystać z usług kompetentnego adwokata. Pokieruje on sprawą w taki sposób, aby zapewnić optymalny czas trwania procesu w stosunku do oczekiwanych przez klienta skutków. Kontakty z dziećmi, alimenty czy podział majątku to delikatne kwestie, które mogą wpłynąć na dalsze życie całej rodziny. Dlatego tak ważne jest wsparcie ze strony profesjonalnego pełnomocnika.