Strona główna » Prawo rodzinnne » Kancelaria rozwodowa w Warszawie

Kancelaria rozwodowa w Warszawie

Kancelaria rozwodowa w Warszawie

Kancelaria rozwodowa w Warszawie to miejsce, gdzie możesz uzyskać fachową pomoc prawną w zakresie wszelkiego rodzaju spraw rozwodowych. Pamiętaj jednak, że jest to dość obszerny temat, w związku z czym z pewnością potrzebna Ci będzie dodatkowa wiedza na temat tych zagadnień. Zdajemy sobie z tego sprawę, w związku z czym poruszymy w tym artykule kilka istotnych wątków, z którymi możesz zderzyć się w rzeczywistości.

Spis treści:
Kiedy może być pomocna?
Terminologia
W czym może pomóc prawnik?
Praktyczne aspekty
Przygotowania
Rozprawa i dalsze czynności

W jakich przypadkach kancelaria rozwodowa w Warszawie może być pomocna?

Kancelaria rozwodowa w Warszawie może okazać się pomocna podczas spraw rodzinnych, w szczególności tych związanych z rozwodem. Przede wszystkim powinniśmy jednak zaznajomić się z podstawowymi pojęciami, które płyną z obowiązujących aktów prawnych, oraz z tym, kiedy z punktu widzenia prawa powinniśmy w ogóle mówić o rozwodzie.

Czym jest rozwód?

Rozwód to sytuacja, która budzi wiele skrajnych emocji. Niemniej wiele osób często odnosi się do niego przez pryzmat codzienności, a także nomenklatury, jaka funkcjonuje w mowie powszechnej. Sytuacja wygląda nieco inaczej wówczas, gdy chcemy przeanalizować go pod kątem prawnym. Wiadomo, że pierwszą czynnością powinno być odniesienie się do konkretnych ustaw. W tym przypadku interesuje nas Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Sam rozwód możemy definiować jako zakończenie małżeństwa, które odbywa się zgodnie z polskim prawem na drodze sądowej. Rozwinięcie tematu możemy znaleźć w art. 56 wspomnianej ustawy. Wynika z niego, że rozwodu może żądać każdy z małżonków w momencie, gdy doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia. Oczywiście, znajdziemy tu również pewne ograniczenia, które zostały opisane w dalszych paragrafach. Przykładowo, rozwód nie jest dopuszczalny w sytuacji, w której mogłoby ucierpieć na tym dobro wspólnych, małoletnich dzieci małżonków.

W czym może pomóc prawnik?

Trwały i zupełny rozkład pożycia to z pewnością podstawa do tego, aby zacząć myśleć o rozwodzie. Wiesz już, że choć definicja jest dość klarowna, to rzeczywistość często bywa o wiele trudniejsza. W związku z tym wiele osób decyduje się w takich sytuacjach na skorzystanie z pomocy adwokata. Możesz jednak zastanawiać się, w czym dokładnie taka osoba może być pomocna? Otóż w praktyce podczas sprawy rozwodowej mamy do czynienia z wieloma aspektami, którymi trzeba się zająć, by osiągnąć zamierzony cel. Przede wszystkim prawnik jest w stanie udzielić Ci odpowiedniej pomocy w zakresie zasadności podjętej decyzji i interpretacji obowiązujących przepisów. Poza tym pomoże we wszelkiego rodzaju negocjacjach, w tym ustaleniu warunków rozwodu. Co więcej, adwokat zadba o prawidłowe przygotowanie akt sprawy, a także reprezentację przed sądem.

Kancelaria rozwodowa w Warszawie może być wsparciem podczas całego procesu rozwodowego

Kancelaria rozwodowa w Warszawie to miejsce, gdzie nie tylko możesz skorzystać z szeroko pojętej pomocy prawnej, ale też zdecydować się na powierzenie jej wszelkich czynności związanych ze sprawą rozwodową. Jak zauważysz, jest to dość skomplikowany proces, który wymaga dopełnienia wielu obowiązków. Skupmy się na nich i przedstawmy, jak w praktyce wygląda sprawa rozwodowa.

Papiery rozwodowe

Jak wyglądają przygotowania?

Wiesz już, czym jest rozwód i jaki akt prawny definiuje podstawowe pojęcia odnośnie tego zagadnienia. Z pewnością możesz być zainteresowany tym, jak w rzeczywistości wyglądają wszelkiego rodzaju przygotowania oraz sama sprawa rozwodowa. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę, że tego typu czynności wiążą się z silnymi emocjami. Często mają też niezwykle indywidualny charakter, w związku z czym należy podchodzić do nich z dużą dawką empatii oraz racjonalnej analizy. W naszym kraju sprawy rozwodowe są rozpatrywane przez poszczególne sądy cywilne. Niemniej zdecydowanie ciekawsza może być jednak cała procedura postępowania. Wychodząc naprzeciw, postaramy się ją opisać w prosty sposób. Pierwszym krokiem jest z pewnością podjęcie tej trudnej decyzji oraz wybór kancelarii, która specjalizuje się w sprawach rozwodowych. Następnie niezbędne jest wniesienie pozwu. Można to wykonać samodzielnie bądź za pośrednictwem adwokata. Wspomniany pozew należy sporządzić w dwóch egzemplarzach, z czego jeden trafia do sądu, a drugi do współmałżonka. Co istotne, pozew składa się do sądu okręgowego tożsamego z ostatnim miejscem zamieszkania małżonków, przy czym dla przynajmniej jednego z nich nadal musi to być miejsce zwykłego pobytu lub zamieszkania. Skuteczne złożenie pozwu rozwodowego jest podstawą do uruchomienia dalszych czynności. Odpis pozwu jest wysyłany do strony pozwanej, która – zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego – ma dwa tygodnie na złożenie odpowiedzi. Musisz jednak wiedzieć, że termin ten może zostać wydłużony przez sąd. Co w takim razie powinno znaleźć się we wspomnianej odpowiedzi? Otóż przede wszystkim będzie to przedstawienie swojego stanowiska, które może być tożsame lub odmienne od pozwu. Co więcej, małżonek może również odmówić rozwodu. Jak widzisz, czynności poprzedzające sprawę rozwodową są dość skomplikowane. Możesz jednak skorzystać z pomocy adwokata specjalizującego się w zagadnieniach prawa rodzinnego, który prawdopodobnie ułatwi Ci ten trudny proces.

Jak wygląda rozprawa?

Przejdźmy teraz do kolejnych etapów, a mianowicie wyznaczenia terminu sprawy rozwodowej. To kolejny krok, który ma doprowadzić do zakończenia małżeństwa. W praktyce na sprawę rozwodową czeka się około kilku miesięcy od terminu złożenia pozwu. Jak łatwo się domyśleć, określona data rozpoczyna działania na sali sądowej. Co istotne, sprawy rozwodowe są tajne, w związku z czym nie ma możliwości, aby były obserwowane przez publiczność. Oczywiście, nie mówimy tutaj o stronach sprawy, świadkach oraz obrońcach.

Co więcej, sprawy rozwodowe potrafią być niezwykle skomplikowane, jednak łączą je pewne cechy. Jeżeli tak, wówczas przeprowadza się szereg innych czynności, w tym postępowanie dowodowe. Sąd z pewnością będzie chciał przesłuchać małżonków oraz dowiedzieć się, czy zgodnie z art. 56 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Ponadto to właśnie na tym etapie ustala się przebieg małżeństwa oraz to, kto jest winny zaistniałej sytuacji. Często korzysta się z różnorodnych dowodów, takich jak pisma, nagrania czy zdjęcia. Jednocześnie musisz pamiętać o tym, że wspomniane dowody powinny być złożone w odpowiednim terminie. Weź również pod uwagę to, że rozprawa rozwodowa często nie kończy się na jednym posiedzeniu. Niemniej wyjaśnienie wszelkich niejasności doprowadza finalnie do orzeczenia rozwodu. Wyrok jest odczytywany przez sąd, jednak jest on nieprawomocny, ponieważ brak satysfakcjonującego rezultatu umożliwia złożenie wniosku o uzasadnienie, a także apelację. W sytuacji, gdy nie dojdzie do tych czynności, wyrok staje się prawomocny.

Jak widzisz, sprawa rozwodowa to dość czasochłonna i długotrwała procedura, która w istocie wymaga szerokiej wiedzy z zakresu prawa. Skorzystanie z pomocy profesjonalnego prawnika może ułatwić Ci przebieg całego procesu i znacząco go przyspieszyć. Adwokat to bowiem osoba, która na co dzień zderza się z takimi zagadnieniami, więc jest w stanie podejść do sprawy w sposób profesjonalny, analizując wszelkie zagadnienia i dobierając indywidualne rozwiązania.

Adwokat Weronika Drejewicz – Profesjonalny Adwokat Warszawa

 

 

Adwokat Weronika Drejewicz

 

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Warszawskiej Izby Adwokackiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej osób fizycznych, przedsiębiorców indywidualnych oraz polskich i zagranicznych spółek prawa handlowego, zdobywane w czasie wieloletniej współpracy z renomowanymi kancelariami adwokackimi w Warszawie.

 

Specjalizuje się w świadczeniu usług w sprawach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, sprawach z zakresu prawa pracy, sprawach spadkowych oraz karnych, także w zakresie reprezentacji Klientów przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi wszystkich instancji.

 

Ponadto posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej transakcji handlowych oraz obsługi korporacyjnej na rzecz podmiotów gospodarczych. Posiada obszerną praktykę w obsłudze podmiotów z sektora transportowego, energetycznego, ubezpieczeniowego oraz deweloperskiego.

 

Prowadząc sprawy Klientów Adwokat Weronika Drejewicz kieruje się zasadami profesjonalizmu, uczciwości i partnerstwa, dbając o najwyższą jakość i skuteczność świadczonych usług. Zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie w połączeniu z wnikliwością i pasją do wykonywania zawodu adwokata pozwala zapewnić Klientom kompleksową i fachową obsługę prawną oraz pełne zaangażowanie, jak również całkowicie indywidualne podejście do ich spraw.

 

Adwokat Weronika Drejewicz prowadzi obsługę prawną w języku polskim i angielskim.

 Zadzwoń do specjalisty
+48 606 264 523