Strona główna » Prawo rodzinnne » Prawnik rodzinny w Warszawie

Prawnik rodzinny w Warszawie

Prawnik rodzinny w Warszawie

Prawnik rodzinny w Warszawie może zajmować się wieloma konkretnymi sprawami. Prawo rodzinne reguluje swoim zakresem stosunki między małżonkami, a także między rodzicami a dziećmi. Konieczność formalnego uregulowania relacji rodzinnych najczęściej pojawia się, gdy dochodzi do konfliktu lub sporu. Zadaniem prawnika jest w tym przypadku wypracowanie rozwiązania, które będzie korzystne zarówno dla klienta, jak i dla małoletnich dzieci.

Spis treści:
Czym się zajmuje?
Prawna forma zakończenia małżeństwa
Małoletnie dzieci a rozwód rodziców
Po czym poznać dobrego specjalistę?
Wychowanie dzieci po rozwodzie
Zaprzeczenie ojcostwa

Czym zajmuje się prawnik rodzinny w Warszawie?

Prawnik rodzinny w Warszawie zajmuje się w głównej mierze sprawami rozwodowymi oraz o świadczenia alimentacyjne dla małoletnich dzieci, ale też wszelkimi innymi zagadnieniami z zakresu prawa rodzinnego. Wskaźnik rozwodów w Polsce z roku na rok wzrasta, wiele osób żyje w związkach nieformalnych. Warto przy tym pamiętać, że alimenty należą się dzieciom bez względu na to, z jakiego związku pochodzą.

Prawna forma zakończenia małżeństwa

Zgodnie z polskim prawem do zakończenia małżeństwa dochodzi poprzez wydanie wyroku rozwodowego przez sąd. Niemniej, aby tak się stało, wcześniej muszą zaistnieć przesłanki ustawowe, na podstawie których sąd orzeka rozwód. Chodzi tu o ustanie między małżonkami kluczowych więzi, czyli emocjonalnej, fizycznej i gospodarczej.
O ile dwie pierwsze więzi nie budzą wątpliwości interpretacyjnych, o tyle więź gospodarcza nastręcza nieco trudności. Wynika to z faktu, że wielu małżonków wspólnie zaciąga kredyt w celu nabycia nieruchomości. Często jest to jedyna nieruchomość każdego z rozwodzących się małżonków. Dlatego trudno wymagać, aby w każdej sytuacji jedna z osób wprowadziła się, a druga samodzielnie spłacała kredyt. Do ustalenia, że ustała więź gospodarcza, wystarczy zatem udowodnić, że małżonkowie nie prowadzą już wspólnego gospodarstwa domowego, mimo zamieszkiwania w tym samym lokalu. Często w wyroku rozwodowym sąd orzeka o sposobie korzystania z mieszkania przez byłych małżonków do czasu np. sprzedaży nieruchomości.

Małoletnie dzieci a rozwód rodziców

Rozstanie rodziców to trudny okres dla małoletnich dzieci. Dlatego warto dążyć do zakończenia związku z jak najmniejszą szkodą dla nich. Wbrew pozorom nie zawsze konieczna jest zacięta walka w sądzie. Przede wszystkim dzieci nie powinny być tzw. kartą przetargową. Ich sytuacja jest odrębną kwestią, którą regulują przepisy dotyczące alimentacji oraz prawo do kontaktu z obojgiem rodziców (a także dziadkami z obu stron).

Prawnik podpisuje dokumenty

Po czym poznać dobrego prawnika rodzinnego w Warszawie?

Dobry prawnik rodzinny w Warszawie zapewni Ci nie tylko wsparcie merytoryczne, ale także psychiczne. Dla osób, które nigdy wcześniej nie uczestniczyły w rozprawie sądowej, sama świadomość tego faktu może być stresująca. Obecność pełnomocnika pozwala poczuć się pewniej w takiej sytuacji. Dobrego specjalistę cechuje również duże doświadczenie i szeroka wiedza w zakresie prawa. W jakich jeszcze sprawach rodzinnych może pomóc Ci dobry prawnik?

Wychowanie dzieci po rozwodzie

W sytuacji, gdy porozumienie między rodzicami jest możliwe do osiągnięcia, mogą oni dowolnie uregulować między sobą kwestie kontaktów z dziećmi po rozwodzie. W polskich realiach dziecko zwykle pozostaje pod stałą opieką jednego rodzica, a drugi rodzic jest zobowiązany do alimentacji oraz ma prawo do regularnych spotkań z dzieckiem. Osobisty wkład w wychowanie dziecka ma wpływ na wysokość alimentów. Kontakty z dzieckiem nie powinny jednak negatywnie wpływać na rozwój małoletniego oraz zakłócać wykonywania obowiązku szkolnego. Z tego względu nie będą np. możliwe codzienne wizyty dziecka u ojca, jeżeli miejscem zamieszkania dziecka jest Rzeszów, a ojca Gdańsk. Także kwestia pieczy naprzemiennej wymaga współpracy i koordynacji działań rodziców dla dobra dziecka. Tu warto wspomnieć, że sąd, orzekając w tej materii, kieruje się w głównej mierze właśnie szeroko pojętym dobrem małoletniego.

Zaprzeczenie ojcostwa

Dobro małoletniego dziecka jest także kluczową przesłanką w sytuacji, gdy pojawiają się wątpliwości co do ojcostwa konkretnego mężczyzny. W tej sytuacji pozew należy złożyć w ciągu roku od momentu, gdy domniemany ojciec dowiedział się, że nie jest biologicznym rodzicem dziecka. W takiej sprawie występuje dwoje pozwanych – matka oraz dziecko. Gdy dziecko jest już pełnoletnie, tylko ono ma prawo wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcostwa. Najczęściej powoływanym w takich sprawach dowodem jest oczywiście wynik badania DNA. Nie ma możliwości połączenia sprawy rozwodowej ze sprawą o zaprzeczenie ojcostwa. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest wszczęcie postępowania o zaprzeczenie ojcostwa, a następnie o rozwód. Mężczyzna, który nie jest formalnie ojcem dziecka, nie jest też zobowiązany do alimentacji. Co ważne, podczas sprawy rozwodowej sąd jest związany domniemaniem prawnym, zgodnie z którym dziecko pochodzi od męża matki.

Kiedy najlepiej udać się do prawnika rodzinnego? W tym przypadku warto postępować według zasady im wcześniej, tym lepiej. Wówczas prawnik ma wystarczająco dużo czasu, aby przygotować strategię i omówić z klientem poszczególne etapy procesu. W sytuacji kryzysowej tym bardziej nie należy zwlekać z uzyskaniem pomocy prawnej. W mojej kancelarii indywidualnie podchodzę do każdej sprawy i reprezentuję każdego klienta osobiście, kładąc nacisk na profesjonalizm, skuteczność i etykę zawodową. Zapraszam do nawiązania kontaktu.

Adwokat Weronika Drejewicz – Profesjonalny Adwokat Warszawa

 

 

Adwokat Weronika Drejewicz

 

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Warszawskiej Izby Adwokackiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej osób fizycznych, przedsiębiorców indywidualnych oraz polskich i zagranicznych spółek prawa handlowego, zdobywane w czasie wieloletniej współpracy z renomowanymi kancelariami adwokackimi w Warszawie.

 

Specjalizuje się w świadczeniu usług w sprawach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, sprawach z zakresu prawa pracy, sprawach spadkowych oraz karnych, także w zakresie reprezentacji Klientów przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi wszystkich instancji.

 

Ponadto posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej transakcji handlowych oraz obsługi korporacyjnej na rzecz podmiotów gospodarczych. Posiada obszerną praktykę w obsłudze podmiotów z sektora transportowego, energetycznego, ubezpieczeniowego oraz deweloperskiego.

 

Prowadząc sprawy Klientów Adwokat Weronika Drejewicz kieruje się zasadami profesjonalizmu, uczciwości i partnerstwa, dbając o najwyższą jakość i skuteczność świadczonych usług. Zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie w połączeniu z wnikliwością i pasją do wykonywania zawodu adwokata pozwala zapewnić Klientom kompleksową i fachową obsługę prawną oraz pełne zaangażowanie, jak również całkowicie indywidualne podejście do ich spraw.

 

Adwokat Weronika Drejewicz prowadzi obsługę prawną w języku polskim i angielskim.

 Zadzwoń do specjalisty
+48 606 264 523