Warning: Undefined array key "id" in /alt/home/webmaster.adwokatdrejewicz/www/domeny/adwokatdrejewicz.pl/wp-content/themes/adwokat-drejewicz-child/functions.php on line 44
Strona główna » Porady Prawne Adwokat Warszawa » Blog z poradami prawnymi » Adwokat do spraw karnych w Warszawie

Adwokat do spraw karnych w Warszawie

Adwokat do spraw karnych w Warszawie

Adwokat do spraw karnych w Warszawie odgrywa niezwykle ważną rolę w całym procesie. Dlatego bardzo ważny jest wybór kompetentnego specjalisty. Dzięki niemu w sytuacji, gdy konieczne będzie stawienie się na rozprawie w roli oskarżonego, będzie możliwe uwolnienie od zarzutów lub uzyskanie kary w najniższym możliwym wymiarze. Z kolei pełnomocnik pokrzywdzonego będzie działał w interesie pokrzywdzonego. Jak wybrać dobrego adwokata do spraw karnych?

Spis treści:
Czym się zajmuje?
Obrońca oskarżonego
Pełnomocnik pokrzywdzonego
Czym się cechuje?
Jego rola w procesie karnym

Czym zajmuje się adwokat do spraw karnych w Warszawie?

Adwokat do spraw karnych w Warszawie w czasie wykonywania swoich obowiązków zajmuje się przede wszystkim pełnieniem roli obrońcy osoby oskarżonej lub pełnomocnika osoby pokrzywdzonej. Podstawą jego pracy jest dobra znajomość głównie Kodeksu Karnego oraz Kodeksu Postępowania Karnego, ale nie tylko, ponieważ nie są to jedyne akty normatywne będące źródłem prawa karnego. Do obowiązków adwokata należy również sporządzanie różnorodnych pism procesowych. Dużą część czasu pracy zajmuje też prowadzenie spraw osób, które zdecydowały się na złożenie apelacji od wyroku lub orzeczenia wydanego przez sąd niższej instancji. Nie należy bagatelizować również kwestii udzielania samych porad prawnych — zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym.

Rola obrońcy reprezentującego oskarżonego

Osoba oskarżona ma prawo do ustanowienia obrońcy. Odbywa się to poprzez sporządzenie i podpisanie dokumentu upoważnienia do obrony, który musi precyzyjnie wskazywać konkretnego adwokata oraz daną sprawę. Ważnym problemem, z którym często mierzy się adwokat w sprawach karnych, jest utrudniony kontakt z reprezentowanym. Wynika to z często stosowanego tymczasowego aresztu. Adwokat ma prawo do pełnienia funkcji obrońcy w prokuraturze, policji i podczas właściwego postępowania odbywającego się w sądzie.

Rola pełnomocnika reprezentującego pokrzywdzonego

Pokrzywdzony również ma szereg uprawnień, z których może korzystać podczas procesu karnego. Na wszystkich etapach może mu towarzyszyć adwokat. Już podczas postępowania przygotowawczego osoba pokrzywdzona uznawana jest za stronę — i to właśnie w tym momencie we wszystkie procedury może się włączyć adwokat. Jakie kompetencje ma pełnomocnik reprezentujący pokrzywdzonego? Przede wszystkim:
-przysługuje mu prawo do składania wniosków dowodowych;
-może przeglądać akta i zaskarżać do prokuratora ewentualną odmowę ich udostępnienia;
-ma prawo do udziału w przesłuchaniu powołanych przez przeciwną stronę świadków i biegłych;
-może za zgodą reprezentowanego zaskarżać postanowienia sądu.

Adwokat rozpatrujący dokumenty

Czym cechuje się dobry adwokat do spraw karnych w Warszawie?

Dobry adwokat do spraw karnych w Warszawie może przesądzić o ostatecznym wyniku sprawy. Jedną z jego ważnych cech jest posiadanie rzetelnej wiedzy z zakresu prawa karnego, a także jak największe doświadczenie w podobnych sprawach. Szukając odpowiedniego adwokata, niezwykle ważne jest to, aby specjalizował się właśnie w tej konkretnej gałęzi prawa. Nawet najlepszy specjalista w dziedzinie prawa rodzinnego czy prawa pracy nie będzie z reguły w stanie odpowiednio poprowadzić postępowania karnego.
Dobry pełnomocnik ma obowiązek przestrzegania etyki zawodowej. Najważniejszym i jedynym celem jego pracy powinno być działanie na korzyść swojego klienta. Dodatkowo pełnomocnik musi przestrzegać tajemnicy zawodowej i jedynie klient ma wpływ na to, jakie informacje zostaną ujawnione na sali sądowej. Aby wybrany prawnik mógł rzetelnie przygotować się do prowadzenia sprawy, powinien cechować się dobrymi zdolnościami interpersonalnymi. Dzięki umiejętności zbudowania profesjonalnej relacji z reprezentowanym będzie w stanie właściwie przedstawić wszystkie argumenty i rzeczywiście poprowadzić postępowaniem w taki sposób, aby jego wynik był zgodny z oczekiwanym rezultatem.

Jaką rolę w procesie karnym odgrywa?

Głównym zadaniem adwokata w procesie karnym jest reprezentowanie swojego klienta z dbałością o jego interesy. Najważniejsze obowiązki obejmują m.in.:
-sporządzanie pism procesowych;
-przygotowywanie wniosków o uchylenie środka zapobiegawczego, takiego jak tymczasowe aresztowanie czy zakaz opuszczania granic kraju;
-sporządzanie wniosków dotyczących przerwania wykonywania kary pozbawienia wolności;
-wnioskowanie o zwolnienie z odbycia kary
-korzystanie ze środków takich jak zażalenia i apelacje.

W Kancelarii Adwokackiej Weroniki Drejewicz przykładamy dużą wagę do przestrzegania zasad kodeksu etyki zawodowej podczas każdego postępowania. Dbamy o komfort klienta, dlatego niezwykle istotnym aspektem jest tutaj sprawna komunikacja. Weronika Drejewicz każdą sprawę prowadzi osobiście, zachowując indywidualne podejście do każdego klienta. Szanuje czas oraz finanse osób, które reprezentuje, a swoje obowiązki wykonuje sumiennie i rzetelnie. Korzyści i cele klientów są priorytetem podczas całego postępowania, na każdym jego etapie.

Adwokat Weronika Drejewicz – Profesjonalny Adwokat Warszawa

 

 

Adwokat Weronika Drejewicz

 

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Warszawskiej Izby Adwokackiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej osób fizycznych, przedsiębiorców indywidualnych oraz polskich i zagranicznych spółek prawa handlowego, zdobywane w czasie wieloletniej współpracy z renomowanymi kancelariami adwokackimi w Warszawie.

 

Specjalizuje się w świadczeniu usług w sprawach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, sprawach z zakresu prawa pracy, sprawach spadkowych oraz karnych, także w zakresie reprezentacji Klientów przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi wszystkich instancji.

 

Ponadto posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej transakcji handlowych oraz obsługi korporacyjnej na rzecz podmiotów gospodarczych. Posiada obszerną praktykę w obsłudze podmiotów z sektora transportowego, energetycznego, ubezpieczeniowego oraz deweloperskiego.

 

Prowadząc sprawy Klientów Adwokat Weronika Drejewicz kieruje się zasadami profesjonalizmu, uczciwości i partnerstwa, dbając o najwyższą jakość i skuteczność świadczonych usług. Zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie w połączeniu z wnikliwością i pasją do wykonywania zawodu adwokata pozwala zapewnić Klientom kompleksową i fachową obsługę prawną oraz pełne zaangażowanie, jak również całkowicie indywidualne podejście do ich spraw.

 

Adwokat Weronika Drejewicz prowadzi obsługę prawną w języku polskim i angielskim.

 Zadzwoń do specjalisty