Strona główna » Porady Prawne Adwokat Warszawa » Prawo rodzinnne » Adwokat rodzinny w Warszawie

Adwokat rodzinny w Warszawie

Adwokat rodzinny w Warszawie

Adwokat rodzinny w Warszawie może zapewniać kompleksowe wsparcie w wielu sprawach dotyczących życia codziennego. Prawo rodzinne to rozbudowana gałąź prawna, która obejmuje nie tylko formalną regulację kontaktów między bliskimi sobie osobami, ale także łączące ich więzi majątkowe. Kiedy warto udać się po poradę do adwokata? Czy możesz uniknąć sporu sądowego, gdy odpowiednio wcześnie zareagujesz?

Spis treści:
Czym się zajmuje?
Alimenty
Adopcja małoletniego
Ubezwłasnowolnienie
Od czego zależy koszt?
Przyczyny różnic w stawkach
Moja kancelaria

Czym może zajmować się adwokat rodzinny w Warszawie?

Praca adwokata rodzinnego w Warszawie wielu osobom kojarzy się głównie z takimi pojęciami jak rozwód czy podział majątku. Nie są to jednak wszystkie sytuacje, w których można skorzystać z pomocy specjalisty z obszarów prawa. W jakich jeszcze sprawach może pomóc adwokat rodzinny?

Alimenty

Uprawnienie do alimentów przysługuje nie tylko dzieciom. Prawo to nabywa także małżonek, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego i popadł w niedostatek wskutek rozwodu. Wówczas małżonek wyłącznie winny będzie zobowiązany do pokrycia usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego, zgodnie ze swoimi możliwościami zarobkowymi. Druga sytuacja ma miejsce wówczas, gdy rozwód został orzeczony z wyłączonej winy jednego ze współmałżonków, a sam fakt rozstania spowodował istotne pogorszenie sytuacji materialnej drugiego małżonka. Istotne pogorszenie sytuacji materialnej nie jest pojęciem tożsamym z niedostatkiem.

Adopcja małoletniego

Wiele osób decyduje się na powiększenie rodziny poprzez adopcję dzieci. Jest to stosunkowo długi i żmudny proces. W takiej sytuacji pomoc adwokata rodzinnego może okazać się bardzo potrzebna. W sprawach tych warto skorzystać z usług dobrego specjalisty od prawa rodzinnego, aby przebrnąć przez nie możliwie jak najszybciej. W procesie adopcji adwokat działa w tle, aby rodzina mogła być jak najszybciej w komplecie. W takich okolicznościach prawnik powinien zapewniać wsparcie merytoryczne oraz wykazywać się wysoką empatią i wyrozumiałością.

Adwokat analizujący dokumentację

Ubezwłasnowolnienie

To kolejny trudny temat, który został uregulowany w prawie rodzinnym. Celem ustawodawcy była ochrona osób, które z uwagi na stan fizyczny bądź psychiczny nie są w stanie zadbać o swój byt. W tym przypadku kluczowe jest dobro osoby, która ma zostać ubezwłasnowolniona. Z kolei przyszły opiekun nabywa nie tylko prawa, ale przede wszystkim obowiązki, a także bierze na swoje barki ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie drugiego człowieka. W przypadku tym prawnik również powinien cechować się wysoką dozą empatii i profesjonalizmem.

Od czego zależy koszt usługi adwokata rodzinnego w Warszawie?

Koszt pomocy prawnej adwokata rodzinnego w tak dużym mieście jak Warszawa jest dosyć zróżnicowany. Co składa się na koszt usługi prawnej? Przede wszystkim trudno jest opracować jednolity cennik. Każda sprawa wymaga bowiem indywidualnej analizy oraz wiąże się z innym nakładem pracy pełnomocnika. Do tego dochodzą również koszty dojazdów na rozprawy czy do archiwum sądowego w celu przejrzenia akt sprawy. Należyta staranność obliguje profesjonalnego pełnomocnika do samodzielnej analizy sprawy i sprawdzenia tego, o czym klient może nie wiedzieć.

Z czego jeszcze wynikają różnice w stawkach?

Na polskim rynku prawniczym panuje swego rodzaju bałagan. Wynika to z faktu istnienia quasi zawodu prawniczego, jakim jest doradca prawny. Osoba taka w rzeczywistości jest przedsiębiorcą, a nie np. adwokatem, którego obowiązują zasady etyki zawodowej czy obowiązek ustawicznego kształcenia. Co najbardziej zachęca osoby potrzebujące pomocy prawnej do skorzystania z usług doradcy prawnego? Oczywiście relatywnie niska cena oferowanych usług w stosunku do stawek, jakie pobierają adwokaci. Tu jednak warto pamiętać, że doradca prawny nie może reprezentować klienta na sali sądowej. Oznacza to, że w najbardziej stresującym, a zarazem kulminacyjnym momencie sprawy, klient zostanie bez pomocy. Skorzystanie z pomocy adwokata może być zatem rozsądniejszym wyjściem. Adwokat, dzięki odbytej edukacji oraz obowiązkowi przestrzegania etyki zawodowej, gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i profesjonalną obsługę.

Porady prawne w mojej kancelarii

Z szacunku do mojej pracy oraz czasu moich klientów nie świadczę darmowej pomocy prawnej. Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie z pełnym zaangażowaniem oraz przygotowuję się samodzielnie. Dbam o zaufanie, jakim darzą mnie moi klienci, dlatego prowadzę sprawy osobiście od początku do końca, nie korzystam z substytucji. Staram się ograniczać formalności do niezbędnego minimum, nie wydłużam postępowania sądowego poprzez składanie zbędnych z punktu widzenia klienta wniosków oraz pism. Zachęcam do nawiązania kontaktu z moją kancelarią, gdzie oferuję pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, karnego, cywilnego czy prawa pracy.

Adwokat Weronika Drejewicz – Profesjonalny Adwokat Warszawa

 

 

Adwokat Weronika Drejewicz

 

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Warszawskiej Izby Adwokackiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej osób fizycznych, przedsiębiorców indywidualnych oraz polskich i zagranicznych spółek prawa handlowego, zdobywane w czasie wieloletniej współpracy z renomowanymi kancelariami adwokackimi w Warszawie.

 

Specjalizuje się w świadczeniu usług w sprawach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, sprawach z zakresu prawa pracy, sprawach spadkowych oraz karnych, także w zakresie reprezentacji Klientów przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi wszystkich instancji.

 

Ponadto posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej transakcji handlowych oraz obsługi korporacyjnej na rzecz podmiotów gospodarczych. Posiada obszerną praktykę w obsłudze podmiotów z sektora transportowego, energetycznego, ubezpieczeniowego oraz deweloperskiego.

 

Prowadząc sprawy Klientów Adwokat Weronika Drejewicz kieruje się zasadami profesjonalizmu, uczciwości i partnerstwa, dbając o najwyższą jakość i skuteczność świadczonych usług. Zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie w połączeniu z wnikliwością i pasją do wykonywania zawodu adwokata pozwala zapewnić Klientom kompleksową i fachową obsługę prawną oraz pełne zaangażowanie, jak również całkowicie indywidualne podejście do ich spraw.

 

Adwokat Weronika Drejewicz prowadzi obsługę prawną w języku polskim i angielskim.

 Zadzwoń do specjalisty