Strona główna » Prawo spadkowe » Adwokat od spraw spadkowych w Warszawie

Adwokat od spraw spadkowych w Warszawie

Adwokat od spraw spadkowych w Warszawie

Adwokat od spraw spadkowych w Warszawie jest osobą, która może okazać się nieocenionym wsparciem dla pogrążonych w żałobie, potencjalnych spadkobierców. Kwestie prawne związane z dziedziczeniem są niezwykle skomplikowane, a w trudnym czasie po odejściu bliskiej osoby w szczególności warto zatroszczyć się o profesjonalną pomoc. Dlaczego warto skorzystać z usług adwokackich i jak pomoc prawna może wpłynąć na postępowanie spadkowe?

Spis treści:
W czym może pomóc?
Jak przygotować się do spotkania?
Jak wygląda taka sprawa?
Koszt usługi
Dlaczego warto skorzystać?

W czym może pomóc adwokat od spraw spadkowych w Warszawie?

Adwokat od spraw spadkowych w Warszawie może pomóc nam rozwikłać kwestie związane ze spadkobraniem, które są uregulowane w czwartej księdze Kodeksu Cywilnego, zatytułowanej „Spadki”. W tym akcie normatywnym jasno określone są skutki prawne, które wywołuje śmierć spadkodawcy. Można w nim znaleźć m.in relacje łączące spadkobierców, a także to, jak wygląda ich stosunek do osób trzecich – uwikłanych w stosunki prawne ze spadkodawcą. Mnogość przepisów może być przytłaczająca dla osoby nieposługującej się językiem prawnym. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnej pomocy adwokackiej możliwe jest rozsądne rozwiązanie wszystkich trudności związanych z dziedziczeniem. Problematyczne mogą okazać się w szczególności pytania dotyczące rozliczenia długów spadkowych, ustalenia podziału spadku, a także tego czy w ogóle warto go przyjąć. Może okazać się, że zobowiązania spadkodawcy są tak duże, że lepiej zapisaną część majątku po prostu odrzucić.

Jak przygotować się do spotkania z prawnikiem?

Warto pamiętać, że nie istnieje żadne terminowe ograniczenie w zakresie rozpoczęcia postępowania spadkowego. Można rozpocząć postępowanie zarówno od razu, jak i wiele lat po śmierci spadkodawcy. Przed udaniem się do adwokata warto dobrze się przygotować. Niezbędne będzie zabranie ze sobą wszystkich posiadanych dokumentów dotyczących dziedziczenia w tej konkretnej sprawie. Będą to m.in pisma sądowe, odpisy aktów stanu cywilnego, a także testament. Warto stworzyć listę ewentualnych pytań, a także zastanowić się jakie osoby najprawdopodobniej wezmą udział w sprawie. Kancelaria Adwokacka Weroniki Drejewicz zapewnia liczne usługi zarówno z zakresu prawa spadkowego, jak i innych dziedzin, na przykład prawa pracy, prawa rodzinnego, prawa karnego i wielu innych. Zapewniamy indywidualne podejście do klienta w każdej sprawie.

Symbole sprawiedliwości

Jak wygląda sprawa spadkowa?

Przebieg sprawy spadkowej zależy w głównej mierze od tego czy spadkobranie następuje na podstawie ustawy czy na mocy testamentu. W pierwszym przypadku postępowanie przebiega w kilku etapach. Pierwszy z nich polega na zebraniu środków dowodowych. Należą do nich zapewnienie spadkowe, akty stanu cywilnego i inne dokumenty dotyczące danej sprawy. Właściwe postępowanie jest niejawne na etapie badania wniosku, a następnie odbywa się standardowa rozprawa, po której wydawane jest orzeczenie merytoryczne. Postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu będzie różniło się w zależności od rodzaju testamentu. Może on mieć bowiem formę własnoręczną, notarialną, allograficzną, a nawet ustną – jednak w ostatnim przypadku niezbędne jest przedstawienie środków dowodowych, które stwierdzą jego treść. Po ustaleniu środka dowodowego – czyli testamentu – przeprowadzane jest postępowanie, które kończy się wydaniem przez sąd postanowienia wraz z uzasadnieniem. Dzięki skorzystaniu z usług adwokata można sprawniej przejść przez cały tok postępowania sądowego i zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.

Ile kosztuje adwokat do sprawy spadkowej w Warszawie?

Zastanawiając się, ile kosztuje adwokat do sprawy spadkowej w Warszawie, warto wziąć pod uwagę to, że koszty poprowadzenia każdej sprawy są ustalane indywidualnie. Kodeks Etyki Adwokackiej jasno podkreśla, że adwokat ma prawo do przedstawienia swojej stawki jedynie na życzenie potencjalnego klienta. Dlatego najprostszą drogą poznania kosztu usługi jest zwrócenie się z pytaniem bezpośrednio do kancelarii drogą telefoniczną lub mailową. Warto pamiętać o tym, że sprawy spadkowe należą często do zawiłych postępowań. Rezygnacja ze skorzystania z usług wykwalifikowanego prawnika może wiązać się z utratą wielu korzyści materialnych wynikających z dziedziczenia majątku po zmarłym.

Czy warto zdecydować się na skorzystanie z usług?

Sprawy spadkowe w niektórych przypadkach mogą okazać się bardzo zawiłe. Jednocześnie, podczas nich często ważą się losy majątku o dużej wartości materialnej – a czasem też sentymentalnej. Z pomocą wykwalifikowanego pełnomocnika zdecydowanie łatwiejsze będzie chociażby skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, takich jak odpisy z ksiąg wieczystych, testament czy akty stanu cywilnego wskazujące na rzeczywiste pokrewieństwo między spadkodawcą a spadkobiercą. Ważną kwestią jest to, że adwokat będzie w stanie udzielić rzetelnej odpowiedzi na wszelkie postawione pytania dotyczące sprawy. Kłopotliwe może być ustalenie faktów prawnych dotyczących chociażby ważności samego testamentu, ewentualnej niegodności dziedziczenia, zachowku czy wydziedziczenia. W końcu – z pomocą pełnomocnika zdecydowanie prostsze będzie wypełnienie potrzebnych wniosków.

Adwokat Weronika Drejewicz – Profesjonalny Adwokat Warszawa

 

 

Adwokat Weronika Drejewicz

 

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Warszawskiej Izby Adwokackiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej osób fizycznych, przedsiębiorców indywidualnych oraz polskich i zagranicznych spółek prawa handlowego, zdobywane w czasie wieloletniej współpracy z renomowanymi kancelariami adwokackimi w Warszawie.

 

Specjalizuje się w świadczeniu usług w sprawach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, sprawach z zakresu prawa pracy, sprawach spadkowych oraz karnych, także w zakresie reprezentacji Klientów przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi wszystkich instancji.

 

Ponadto posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej transakcji handlowych oraz obsługi korporacyjnej na rzecz podmiotów gospodarczych. Posiada obszerną praktykę w obsłudze podmiotów z sektora transportowego, energetycznego, ubezpieczeniowego oraz deweloperskiego.

 

Prowadząc sprawy Klientów Adwokat Weronika Drejewicz kieruje się zasadami profesjonalizmu, uczciwości i partnerstwa, dbając o najwyższą jakość i skuteczność świadczonych usług. Zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie w połączeniu z wnikliwością i pasją do wykonywania zawodu adwokata pozwala zapewnić Klientom kompleksową i fachową obsługę prawną oraz pełne zaangażowanie, jak również całkowicie indywidualne podejście do ich spraw.

 

Adwokat Weronika Drejewicz prowadzi obsługę prawną w języku polskim i angielskim.

 Zadzwoń do specjalisty
+48 606 264 523