Strona główna » Prawo rodzinnne » Kancelaria od rozwodów w Warszawie

Kancelaria od rozwodów w Warszawie

Kancelaria od rozwodów w Warszawie

Kancelaria od rozwodów w Warszawie może kojarzyć się ze sporządzaniem pism procesowych niezbędnych do prowadzenia postępowania przed sądem. Praca adwokata obejmuje jednak wiele innych obszarów, np. gromadzenie dowodów i przygotowywanie wystąpień na rozprawach. Szczególne znaczenie ma zawsze zaufanie klienta do prawnika, gwarantowane m.in. przez tajemnicę adwokacką.

Spis treści:
Profesjonalna pomoc na życiowych zakrętach
Rozwód to nie zawsze to samo
Wolność jednostki
Doświadczenie i wiedza na straży interesów klienta
Kilka słów o polskim prawie
Czy może to być kwestia umowna?
Prawo świeckie a orzeczenia wyznaniowe
Nie wszystko się kończy

Pomoc w trudnych sytuacjach zapewniona przez kancelarię od rozwodów w Warszawie

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu kancelarii ds. rozwodów działającej w Warszawie, zapewniam obsługę prawną w sprawach małżeńskich różnego rodzaju. Reprezentuję klientów w postępowaniach, w których zastosowanie znajduje prawo polskie, zwłaszcza dotyczące rozwiązania małżeństwa przepisy k.r.o. Świadczę pomoc prawną także w sytuacjach, gdy stosować należy prawo obce, w tym prawo krajów spoza Unii Europejskiej (np. Ukraina, USA, Kanada).

Różne oblicza rozwodu

Zwróć uwagę, że związek małżeński może być rozwiązany przez rozwód we wszystkich krajach Europy. Ostatnim państwem, które zrezygnowało z zakazu rozwodu, była Malta (w 2011 r.). Część systemów prawa rodzinnego pozostawia decyzję o rozwodzie zainteresowanym, czy to jednemu z małżonków, czy to obojgu. Mamy wtedy do czynienia z tzw. rozwodem prywatnym, nasuwającym na myśl wypowiedzenie umowy, np. spółki cywilnej lub jawnej. W niektórych krajach sama decyzja małżonków nie wystarczy – konieczne jest zatwierdzenie porozumienia rozwodowego przez sąd lub organ administracji.

Prymat woli

Naukowcy zajmujący się komparatystyką, czyli porównawczymi badaniami prawa, podkreślają, że rozwój ustawodawstwa w tzw. demokracjach liberalnych idzie w kierunku przywiązywania coraz większej wagi do autonomii małżonków (nie musi to już być mąż i żona), kosztem uprawnień władz państwowych, w tym sądów (zob. np. zasady modelowe Komisji Europejskiego Prawa Rodzinnego (Commission on European Family Law) z 2004 r., czyli Principles on Divorce and Maintenance Between Former Spouses).

We Francji możliwy jest rozwód za obopólną zgodą (fr. le divorce par consentement mutuel), a od 1 stycznia 2017 r. skutkujące rozwodem porozumienie można złożyć przed notariuszem (art. 229-1–229-4 francuskiego kodeksu cywilnego). Również w Rosji i na Ukrainie – krajach pozostających pod znacznym wpływem francuskiej kultury prawnej – dopuszczalny jest (o ile brak małoletnich dzieci) rozwód w uproszczonym trybie administracyjnym, we właściwym miejscowo urzędzie stanu cywilnego. Gdy małżonkowie mają małoletnie dzieci – a zatem istnieje ryzyko naruszenia ich dobra przez rozwód – sprawę rozpatruje sąd rodzinny.

Kancelaria ds. rozwodów w Warszawie zapewnia profesjonalną wiedzę chroniącą dobro klienta

Prowadząc kancelarię zajmującą się rozwodami orzekanymi w Warszawie, ale i całej Polsce, skupiam się m.in. na analizie przepisów i judykatury, zwłaszcza wyroków zapadłych w drugiej instancji oraz dorobku Sądu Najwyższego. Specyfika spraw małżeńskich i dotyczących dzieci sprawia, że w mojej pracy konieczne jest nie tylko dokładne przeanalizowanie stanu faktycznego i mających doń zastosowanie aktów normatywnych. Niezbędne jest także baczenie na dorobek psychologii, pedagogiki i innych nauk zajmujących się rodziną i małżeństwem. Ma to znaczenie np. przy ocenie merytorycznej wartości opinii biegłego.

Dążę do tego, by osoba zwracająca się do mnie o pomoc zdawała sobie sprawę z istoty polskich uregulowań dotyczących rozwodu, zwłaszcza że nie są one takie same jak rozwiązania spotykane w innych krajach. Dzięki temu klient podejmuje świadome decyzje, orientując się, jaki jest np. cel i sens przeprowadzanych dowodów oraz czemu służą przygotowywane przeze mnie pisma procesowe, począwszy od pozwu rozwodowego albo odpowiedzi na niego. W swojej pracy zapewniam także pomoc prawną z dziedziny prawa cywilnego, prawa karnego, prawa spadkowego czy prawa pracy. Obsługuję zarówno osoby fizyczne, jak i firmy czy spółki. Do każdej sprawy podchodzę w sposób indywidualny i rzetelny.

Kobieta naprzeciwko mężczyzny

Kilka słów o naszych przepisach

Przesłanki rozwodu wskazane są w art. 56 k.r.o. Winy rozkładu pożycia małżeńskiego dotyczy art. 57 tego kodeksu. Mimo licznych nowelizacji k.r.o. i innych ustaw, te dwa przepisy nie zmieniły się od momentu wejścia Kodeksu w życie. Projekty zmian, które miały wprowadzić znaczne ułatwienia w uzyskiwaniu rozwodów (tzw. rozwód na życzenie, rozwód przed notariuszem), nie spotkały się z aprobatą Sejmu.

Czy może to być kwestia umowna?

Nawet wśród osób nieobeznanych z prawem rodzinnym nie budzi wątpliwości, że w Polsce nie jest dopuszczalny rozwód w trybie administracyjnym ani rozwód prywatny. Rodzi się jednak pytanie, jakie znaczenie mają uzgodnienia małżonków dotyczące ewentualnego rozwodu w przyszłości. By zapewnić osobom, które np. reprezentuję w sądzie, pełną orientację w zakresie ich zobowiązań względem męża/żony, wyjaśniam, że „umowy rozwodowe”, np. wykluczające żądanie rozwodu z winy drugiej strony, są nieważne i nie mają znaczenia prawnego (por. np. wyr. SN z 23 maja 1952 r., C 407/52). Pozbawione znaczenia byłoby także np. „uznanie” przez jednego z małżonków prawa drugiej strony do jednostronnego rozwiązania małżeństwa. Taka umowa sprzeciwia się zasadzie równouprawnienia męża i żony oraz zasadzie trwałości małżeństwa (por. np. post. SA w Katowicach z 20 sierpnia 2009 r., I ACa 410/09).

Religia a Kodeks

Na trwanie małżeństwa nie wpływa orzeczenie trybunału kościelnego lub sądu innego związku wyznaniowego. O rozwodzie orzekać może jedynie sąd cywilny (świecki, por. art. 56 k.r.o.). Wyrok sądu religijnego nie ma znaczenia prejudycjalnego dla wyroku sądu państwowego, nie stanowi także przeszkody do wniesienia pozwu rozwodowego (zob. np. wyr. SN z 17 listopada 2000 r., V CKN 1364/00). Również Konkordat rozdziela wyraźnie orzekanie w sprawach małżeńskich (art. 10 ust. 3 i 4). Dbam, by mój klient zdawał sobie sprawę z różnic między prawem polskim a np. katolickim prawem kanonicznym. Dzięki temu zna on swoje położenie prawne oraz obszary, w których może liczyć na moją wiedzę i pomoc (np. podział majątku wspólnego czy alimenty od byłego męża/żony).

Nie wszystko się kończy

Na zakończenie wskażmy, że niektóre skutki ważnego zawarcia małżeństwa trwają mimo prawomocnego rozwodu. Małżonek, który zmienił nazwisko wskutek wstąpienia w związek małżeński, pozostaje przy tym nazwisku, o ile nie złoży oświadczenia, o którym mowa w art. 59 k.r.o. Trwa też powinowactwo. Rozwód nie ma wpływu na wynikające z pokrewieństwa bądź adopcji obowiązki i prawa rodziców względem dzieci. Zwróć jednak uwagę, że sąd orzeka o władzy rodzicielskiej, alimentach oraz o kontaktach z dzieckiem na czas po rozwodzie (zob. art. 58 k.r.o.). W każdej sprawie związanej z rozwodem zapewniam pełną pomoc prawną, obejmującą m.in. opinie prawne, przygotowanie projektów umów (np. dotyczących majątku wspólnego czy alimentacji dzieci) oraz reprezentację przed sądami.

Adwokat Weronika Drejewicz – Profesjonalny Adwokat Warszawa

 

 

Adwokat Weronika Drejewicz

 

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Warszawskiej Izby Adwokackiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej osób fizycznych, przedsiębiorców indywidualnych oraz polskich i zagranicznych spółek prawa handlowego, zdobywane w czasie wieloletniej współpracy z renomowanymi kancelariami adwokackimi w Warszawie.

 

Specjalizuje się w świadczeniu usług w sprawach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, sprawach z zakresu prawa pracy, sprawach spadkowych oraz karnych, także w zakresie reprezentacji Klientów przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi wszystkich instancji.

 

Ponadto posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej transakcji handlowych oraz obsługi korporacyjnej na rzecz podmiotów gospodarczych. Posiada obszerną praktykę w obsłudze podmiotów z sektora transportowego, energetycznego, ubezpieczeniowego oraz deweloperskiego.

 

Prowadząc sprawy Klientów Adwokat Weronika Drejewicz kieruje się zasadami profesjonalizmu, uczciwości i partnerstwa, dbając o najwyższą jakość i skuteczność świadczonych usług. Zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie w połączeniu z wnikliwością i pasją do wykonywania zawodu adwokata pozwala zapewnić Klientom kompleksową i fachową obsługę prawną oraz pełne zaangażowanie, jak również całkowicie indywidualne podejście do ich spraw.

 

Adwokat Weronika Drejewicz prowadzi obsługę prawną w języku polskim i angielskim.

 Zadzwoń do specjalisty
+48 606 264 523